Karjeras nedēļa Bauskas Valsts ģimnāzijā

No 8. līdz 12.oktobrim norisinājās ikgadējā Karjeras nedēļa, kuras laikā Latvijas skolās notika pasākumi par karjeras vadības prasmēm, kā arī lielākajās Latvijas vidusskolās notika diskusijas ar sabiedrībā pazīstamu cilvēku – dažādu profesiju pārstāvju dalību.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bauskas Valsts ģimnāzijā 9.oktobrī norisinājās diskusija starp Latvijas Nacionālā teātra aktieri Ģirtu Liuziniku un Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes vadošo pētnieku Māri Krievānu, 100 Zemgales reģiona jauniešiem bija iespēja klausīties abos profesionāļos un atklāt, kā viņi ir izvēlējušies savu profesiju, kā pilnveidojuši savas prasmes, lai veidotu veiksmīgu karjeru un sasniegtu savus mērķus.

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties dažādās diskusijās, radošajās darbnīcās, konkursos un citos izglītojošos pasākumos.  Šīgada Karjeras nedēļas tēma ir karjeras vadības prasmes, kas aicina skolēnus, viņu vecākus, pedagogus iepazīt karjeras vadības prasmes,  to lomu karjeras plānošanā, izvēloties skolēnam nākotnes profesiju un izglītības ceļu atbilstoši savām prasmēm, interesēm un iespējām. 11.oktobrī 7.-9. klašu audzēkņiem bija iespēja piedalīties diskusijā “ No idejas līdz rezultātam” un darboties radošajā darbnīcā “ Vai esmu gatavas kļūt par uzņēmēju, jaunieši uzzināja daudz jauna par to, kādam jābūt mūsdienu uzņēmējam un kāpēc būtu nepieciešams attīstīt biznesu tieši savā dzimtajā novadā.

12.oktobrī Bauskas Valsts ģimnāzijas vidusskolēniem bija iespēja klausīties Alekša Daumes lekcijā “Jauniešu brieduma veidošanās nosacījumi jeb iniciācijas”. Visas lekcijas garumā jaunieši ar lielu interesi un aizrautību gan klausījās, gan uzdeva sev interesējošos jautājumus. Divu stundu saruna paskrēja ļoti ātri un jauniešiem likās, ka varētu diskutēt ar šo interesanto cilvēku vēl un vēl.  Bauskas Valsts ģimnāzijas gaiteņos vēl joprojām tiek apspriesta šī lekcija un katrs jaunietis pateicas Aleksim Daumem un lekcijas organizētājiem par iespēju.