12.A klases ekskursija uz Siguldu

Bauskas Valsts ģimnāzijas 12. a  klase devās ekskursijā uz Siguldu 30.oktobrī. Lai arī  saule nelutināja ar savu siltumu un bija jūtams stiprs vējš, sportiskās un izglītojošās aktivitātes neļāva nosalt.

Pirmais apskates objekts – Turaidas pils, kur visus sagaidīja aktīva, bet ļoti izglītojoša aktivitāte, jeb orientēšanās pa aizsargājamo kultūras pieminekli. Bija iespēja apskatīt Dainu kalnu, kurā ir tēlnieka Induļa Rankas darbi. Šiem tēlnieka darbiem nav nosaukumu, jo mākslinieks vēlējās, lai katrs skulptūru vērotājs redzētu ko savu. Visi varēja uzkāpt Turaidas pils tornī, apskatīt Turaidas Rozes Maijas piemiņas vietu un uzzināt vairāk par viņas stāstu. Viss galu galā vijās ap skaisto un burvīgo Siguldas dabu.

Nākamā pietura bija Siguldas pils pagalmā, mazs Saldējuma uzņēmums, kur bija iespēja nogaršot dažādu veidu saldējumus, kā, piemēram, iesala, ķiršu (kopā 13 garšas). Varēja uzzināt ne tikai par saldējuma tapšanas gaitu, bet arī daudz interesantus faktus par šo atsvaidzinošo saldumu. Tomēr līdz šiem saldumiem bija atvēlēts nedaudz brīvā laika, kurā bija iespēja izstaigāt un apskatīt Siguldas skaistos parkus.

Paldies akcijas “Skolas soma” idejas autoriem, ka šī ekskursija varēja būt bezmaksas.