10.b klases projektu nedēļas pētījumi

 

No 2019.gada 28.janvāra līdz 1.februārim mūsu skolā norisinājās projektu nedēļa. Mēs, 10.b klases skolēni, izstrādājām projektus divās grupās. Vispārējais kurss kopā ar klases audzinātāju Inesi Karūsu pavadīja nedēļu, veicot pētījumus “Bauskas Dzīves” redakcijā. Tika vākta informācija par Bauskas Valsts ģimnāziju senos avīžu izdevumos jau kopš 1946.gada. Atrastie materiāli tika analizēti gan kopējās apspriedēs, gan individuāli. Paveiktais darbs sekmēja labākas zināšanas par skolu un tās vēsturi. Tajā pašā laikā humanitārais kurss padziļināti pētīja mūsu novadnieka, skolotāja un rakstnieka Jāņa Sarmas daiļradi un dzīves gājumu. Veidojām prezentācijas, apkopojām materiālus un rakstījām scenāriju pasākumam.

Vispārējais kurss drīzumā prezentēs savu veikumu komisijai, savukārt humanitārās grupas projekta noslēgums būs 19.februārī Bauskas Kultūras centrā. Tur notiks Jāņa Sarmas 135.dzimšanas dienai veltīts pasākums.

Abi projekti sniedza mums plašākas zināšanas par vēsturiskiem notikumiem gan Bauskas novadā, gan citviet Latvijā, un vēl vairāk saliedēja klases kolektīvu.